روش های افزایش سرعت مک بوک (بخش اول) چهارده/تیر

بررسی راهکارهای افزایش سرعت مک بوک در نمایندگی اپل کرج

افزایش سرعت مک بوک

یکی از مشکلاتی که به وضوح در بسیاری از سیستم های لپ تاپ اعم از هر نوع و برند دیده می شود، کاهش سرعت است. کاهش سرعت سیستم می تواند تاثیر زیادی در عملکرد دستگاه و بخش های مختلف نرم افزاری و قطعات سخت افزاری آن داشته باشد.
همچنین این موضوع به دلیل اختلالاتی که ایجاد می کند، برای کاربر بسیار آزاردهنده است. به همین علت توصیه می شود با رعایت نکات توصیه شده از کاهش سرعت لپ تاپ خود پیشگیری نمایید.
سرعت کم لپ تاپ می تواند بسیاری از عملکردهای سیستم را مختل سازد. یکی از بزرگترین مشکلاتی که سرعت پایین لپ‌ تاپ ایجاد می‌کند، اختلال در روند اجرای برنامه های سیستم است.
ممکن است باز کردن یک برنامه به ویژه نرم افزارهای سنگین و پر حجم مدت زیاد طول بکشد. تا جایی که استفاده از آن برای کاربر سخت و غیر ممکن شود.
هنگ کردن مکرر لپ تاپ از جمله مشکلاتی است که کاربرانی که با اختلال کند شدن سیستم خود مواجه هستند گزارش می کنند. این موضوع بسیار آزار دهنده بوده و اجازه نمی دهد کاربر به راحتی به انجام امور مورد نظر با سیستم مشغول شود.
مک بوک ها نیز از آنجایی که نوعی که از لپ تاپ به شمار می‌روند، ممکن است در مواقعی با مشکل کند شدن سیستم مواجه شوند. البته باید بدانید مک بوک نسبت به سایر برندهای لپ تاپ از قدرت و توانایی بالایی در تمام زمینه های عملکرد سیستم برخوردار است.
اما با این حال باز هم امکان کند شدن سیستم های مک وجود دارد. در واقع نوع استفاده کاربر در تعیین میزان سرعت سیستم تاثیر زیادی دارد. به همین علت است که کارشناسان نمایندگی مک بوک کرج توصیه می کنند از روش های اصولی برای کار با مک خود استفاده کنید.
در صورت کند شدن سیستم مک، شما می توانید با انجام راهکارهای موثر در رفع این مورد سرعت سیستم خود را دوباره افزایش دهید. تمامی اطلاعات لازم در مورد چگونگی پیشگیری از کند شدن لپ تاپ و نحوه افزایش سرعت آن در ادامه این مقاله بیان شده است.

تاثیر مقدار حافظه خالی در سرعت مک بوک

همان طور که بیان شد، کند شدن سرعت لپ تاپ از جمله مواردی بوده که می‌تواند اختلالات فراوانی در عملکرد سیستم پدید آورد. به همین ترتیب سرعت بالای لپ تاپ چه در جهت اجرای سریع برنامه ها و انجام پردازش های سنگین و چه برای پیشگیری از بروز اختلالات پس از آن مانند هنگ کردن مکرر سیستم، از سوی کاربران قابل توجه است.
اما بسیاری از عموم مردم پس از گذشت مدت زمانی از استفاده لپ تاپ خود، با کند شدن سرعت آن روبه‌رو می‌شوند. این مورد به نوع استفاده‌ ی کاربر بستگی دارد که در اکثر موارد کاهش سرعت لپ تاپ به دلیل پر شدن حافظه سیستم صورت می گیرد.
کاربران مک بوک نیز از این قضیه مستثنی نیستند و ممکن است پس از استفاده نادرست و پر شدن حافظه مک بوک خود، کاهش سرعت سیستم را شاهد باشند. فضای ناکافی سیستم باعث می شود عناصر مختلف نرم‌افزاری در عملکرد صحیح خود دچار نقص شوند. 
به همین ترتیب هماهنگی اجزای مختلف سیستم‌عامل به کندی صورت گرفته و کاربر در انجام امور خود شاهد کاهش سرعت و هنگ کردن دستگاه خواهد بود. به همین ترتیب یکی از راهکارهایی که می توانید در جهت افزایش سرعت مک بوک خود به کار گیرید، خالی کردن فضای ذخیره سازی است. 
برای این کار می توانید فایل ها و اطلاعات و همچنین برنامه های حجیم و غیر ضروری را از دستگاه پاک کنید یا اینکه از یک حافظه مجزا برای افزایش فضای خالی کمک بگیرید. تجربه متخصصان نشان داده است افزایش فضای خالی سیستم تاثیر زیادی در سریع کردن عملکرد آن دارد.

حذف برنامه های مضر و ویروس کشی سیستم

دیگر موردی که می‌تواند در بازگرداندن سرعت مک‌بوک به روند سابق موثر واقع شود، حذف بد افزار ها و برنامه های مخرب است. ویروس ها و بدافزارها از جمله اصلی ترین مشکلات رایانه های امروزی به شمار می‌روند.
شاید این باور غلط میان کاربران مانع از اعمال مراقبت های ویژه در زمینه پیشگیری از ویروسی شدن سیستم شود. بسیاری از کاربران گمان می‌کنند که مک بوک به دلیل ساختار فوق العاده و عملکرد عالی در تمام زمینه‌ها ویروسی نمی شود. 
باید بدانید که با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد مک بوک ها نسبت به سایر برندهای لپ تاپ، این دستگاه‌ها نیز در برابر ویروس ها و بدافزارها آسیب‌پذیر هستند. می‌توان گفت به طور تقریبی امروز هیچ وسیله‌ ی دیجیتالی نیست که از ویروس ها در امان باشد.
مگر دستگاه‌هایی که با روش صحیح استفاده و در جهت بروز مشکلات مربوطه از آنتی ویروس ها استفاده می کنند. برنامه های ویروس یاب بهترین راه برای پیشگیری از ویروسی شدن لپ تاپ ها به شمار می روند.
 اما مورد دیگری که در جلوگیری از ویروسی شدن مک بوک موثر می باشد، استفاده صحیح کاربر و به روز رسانی به موقع آنتی ویروس است. آنتی ویروس ها با توجه به موتور اسکن قدرتمند خود می توانند ویروس ها و برنامه های مضر نصب شده در دستگاه شما را به خوبی تشخیص دهند و ادامه عملکرد آن را مانع شوند.
بدین ترتیب توصیه می‌شود پس از خریداری مک بوک خود سریعاً برای نصب آنتی ویروس معتبر اقدام نمایید و از آپدیت به موقع آن غافل نشوید. از اختلالات فراوانی که ویروس ها و بدافزارها ایجاد می کنند می توان به کند شدن سرعت مک بوک اشاره کرد.
گاهی عوارض نصب برنامه های مخرب باعث میشود قسمت های مختلف نرم افزاری به درستی با یکدیگر ارتباط برقرار نساخته و در عملکرد خود دچار اختلال شوند. عدم هماهنگی صحیح و کند شدن روند هماهنگی اجزای مختلف نرم افزار باعث می‌ شود دستگاه دچار افت سرعت شود.
 بنابراین یکی از گام های مهم در پیشگیری از کند شدن سرعت مک بوک، حذف بدافزارها و ویروس ها می باشد. برای این کار شما می توانید با ورود به آنتی ویروس موجود و اسکن کردن دستگاه، برنامه ها و فایل های مخرب را پیدا کنید. سپس با پاک کردن آنها جانی تازه به مک بوک خود ببخشید.

تعمیر انواع مک بوک در نمایندگی اپل کرج

نمایندگی مک بوک در کرج، مجموعه ای بزرگ با برخورداری از تجهیزات ویژه و مخصوص و دارا بودن کارشناسان ماهر در حوزه تعمیرات تخصصی مک بوک های اپل، می تواند خدمات مورد نظر کاربران را به بهترین نحوه ممکن آماده و ارائه سازد.
تمامی خدمات سخت افزاری از جمله تعمیر و تعویض قطعاتی نظیر کیبورد، کارت گرافیک، ال سی دی، فن و... در این مرکز به خوبی به انجام رسیده و در اسرع وقت عرضه می شود.
علاوه بر تعمیرات مربوطه در بخش سخت افزار، نمایندگی مک بوک کرج می‌تواند در قسمت های نرم‌ افزاری و دیگر امور مربوط به آن نیز خدمات مناسبی به کاربران ارائه دهد.
در این زمینه نصب سیستم عامل و برنامه های عمومی و تخصصی، رفع مشکل هنگ کردن لپ تاپ، ویروس کشی سیستم و نصب آنتی ویروس اورجینال و... توسط کارشناسان خبره نمایندگی تعمیرات لپ  تاپ اپل در کرج انجام شده و در جهت رفاه کاربران ارائه می‌شود.
 شما می‌توانید برای رفع مشکلات ناشی از کند شدن مک بوک خود اعم از تعویض و ارتقای رم، ارتقای هارد، تعمیر و تعویض کارت گرافیک و... به نمایندگی تعمیرات مک بوک کرج مراجعه کرده تا ضمن دریافت خدمات مطلوب در زمینه مذکور و دیگر امور مربوطه، خدمات مورد نظر را با بهترین کیفیت موجود و در سریع ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

نظرات

کامران لطفی پاسخ
8/12/1400

از رایج ترین مشکلات که همه ما با ان روبه رو هستیم کاهش سرعت در لپ تاپ است که در اجرای برناامه ها ونرم افزار ها هم اختلال ایجاد می کند.

امیدپرویزی پاسخ
8/12/1400

یکی از راه حل ها برای افزایش سرعت سیستم وجلوگیری از هنگ کردن ان خالی کردن فضای خالی سیستم می باشد.

امیرذبیحی پاسخ
8/12/1400

به نظرم ویروس کشی وحذف بدافزارها هم می تواند در افزایش سرعت سیستم وهنگ کردن ان هم جلوگیری نماید.

نسرین اقاجانی پاسخ
8/12/1400

برای حذف ویروس ها وبدافزارها نصب یک انتی ویروس اورجینال ومعتبرخیلی ضروری وکاربردی است .

نظر خود را اضافه کنید