تفاوت سری های مختلف لپ تاپ های اپل بیست و پنج/آبان

لپ تاپ های مختلف اپل چه فرقی باهم دارند؟

امروز میخواهیم در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ اپل در کرج درباره ی فرق بین لپ تاپ های اپل برای شما عزیزان توضیح دهیم ، لپ تاپ های اپل دارای سه گروه می باشند : گروه اول : مک بوک Mackbook
گروه دوم: بئک ایر air mackook
گروه سوم: مک بوک پرو pro mackbook
برای کسانی که قصد خرید این لپ تاپ را دارن انتخاب سخت از زیرا این 3 گروه دارای سری های مختلفی میباشند که ما امروز درباره  ی تفاوت انها برای شما توضیح میدهیم تا راحت تر بتوانید از بیتن آمها یکی را انتخاب کنید  در ادامه بیشتر با این برتد آشنا میشوید :
 فرق بین این سه مدل این است که : مک بوک ها برای قابلیت حمل بسیار راحت طراحی شده اند ، مک بوک پرو برای عملکردی قوی و نمایشگری با کیفیت تر و مک بوک ایر برای عمر بیشتر باتری و قابلیت حمل خوب طراحی شده است .
هر کدام از این سه گروه کاندینگ ( سخت افزاری ) متفاوتی دارند ، برای مثال در مک بوک پرو کاندینگ با حافظه SSD به مقدار 512 طراحی شده است .
تفاوت لپ تاپ های اپل  از نظر باتری :
عمر باتری لپ تاپ بستگی به کارکردی که شما با انجام میدهید دارد و گزینه ای است که هنگام خرید حتما باید به آن توجه کنید عمر باتری به مسائلی مثل : نور صفحه ، صفحاتی که در اینترنت باز میکنید ، قدرت وای فای و تعداد پیکسل و تراکم پیکسلی بستگی دارد . اگر در برند اپل به دنبال لپ تاپی که عمر باتری خوبی داشته باشد میگردید مک بوک ایر 13 اینچی را میتوانید انتخاب کنید ، هر چقدر در باتری عدد ( وات ) بیشتر باشد لپ تاپ از نظر باتری قوی تر است اما دلیل بر اینکه عمر آن را هم پیشتر کند نیست برای مثال: باتری مک بوک 13 اینچی وات ساعت است ، مک بوک ایر 38 وات و مک بوک پرو 13 اینچی 74/9 وات می باشد .
مک بوک ایر اینچی آلترابوک بهترین عمر باتری را در لپ تاپ های اپل دارد و مک بوک 15 اینچی پرو میتواند با شرایط وب گردی با وای فای 9 ساعت ، مک بوک 12 اینچی با همین شرایط 9:36 ساعت ، مک بوک 13 اینچی پرو 12 ساعت و مک بوک ایر وای فای حدود 14 ساعت با این شرایط روشن بماند و شما از آن استفاده کنید .
تفاوت لپ تاپ های اپل  از نظر عملکرد تعمیرات لپ تاپ اپل در کرج :
تنها لپ تاپی که در حال حاضر گرافیک مجزا در برند اپل را دارد مک بوک 15 اینچی است ، هر چقدر پردازنده و گرافیک و رم در لپ تاپ قوی تر باشد قطعا بهتر است و عملکرد سیستم بالاتری دارد ، در حال حاضر قوی ترین پردازنده ای که وجود دارد پردازنده اینتل با سی پی یو  i7 core  است .
بهترین لپ تاپ اپل از نظر قابلیت حمل :
بهترین لپ تاپ اپل از نظر اندازه جوری طراحی شده است که اگر در این لپ تاپ را ببندید ممکن است آن را با یک آپد اشتباه بگیرید ، این مدل آلترابوک مک بوک است . بهترین لپ تاپ از نظر اندازه و وزن مدل مک بوک 12 اینچی است که سال 2016 ساخته شده وزن این دستگاه 920 گرم است و به یک کیلو هم نرسیده است ، اگر دنبال لپ تاپی سنگین تر میگردید که حمل راحتی هم داشته باشه میتوانید مک بوک ایر که یک کیلو 80 گرم است  و لپ تاپی سبک و فوق باریک است را انتخاب کنید .
تفاوت لپ تاپ های اپل  از نظر گرافیک :
همه لپ تاپ های اپل از گرافیک مجتمع ساخته شده اند یعنی در آنها از گرافیگ مجزا خبری نیست ، فرق گرافیک مجتمع با مجزا در این است که گرافیک های مجتمع از یک پردازنده ویک پردازنده گرافیکی یعنی داخل قالب پردازنده اصلی ( CPU) است را با یک پردازنده گرافیکی قرار میدهند اما گرافیک مجزا همان کارت گرافیک با پردازنده گرافیکی است مثل انویدیا . 
اما شرکت اپل در مک بوک پرو 15 اینچی از گرافیک اصلی AMD M370X Radeon  استفاده کرده است که این لپ تاپ را از نظر گرافیکی با بقیه سری ها متمایز کرده است . و اما در بقیه سری های که از گرافیک مجتمع استفاده شده آنهای بهتر هستند که  عدد گرافیک خود را نشان میدهند مثل : مک بوک پرو 37 اینچی که گرافیک مجتمع آن  6100 است و مک بوک پرو 11 اینچی 6000  intel HD  است پس مک بوک 11 اینچی بهتر است .
مک بوک نیز برای خود گرافیک 5300  intel HD  را دارد که از همه ضعیف تر است و اگر دنبال لپ تاپی در لرند اپل هستید که فعالیت های گرافیکی مثل عکس و فیلم و موسیقی آن برایتان مهم است پیشنهاد میکنم مک بوک پرو 15 اینچی را انتخاب کنیده .
بهترین لپ تاپ اپل از نظر نمایشگر : 
وقتی صحبت از نمایشگر میشود باید به رزولوشن آن لپ تاپ دقت کنید ، این رزولوشن ها از پیکسل هایی که در طول و عرض صفحه قرار گرفته اند تشکیل شده است و هر چقدر تعداد این پیکسل ها بیشتر باشد نمایشگر ما با کیفیت تر میشود . شرکت اپل به دلیل اسمی که برای رزولوشن انتخاب کرده است همیشه معروف به کیفیت بالا در نمایشگر های خود می باشد در صورتی که شاید برند های دیگر در سری های خود از رزولوشن های بهتری استفاده کرده باشند اما مثل اپل معروف نباشد ، شرکت اپل از اسم رتینا استفاده کرده است شاید به نظر اسمی مخوف بیاید اما این طور نیست و به منی شبکیه چشم است  .
در حال حاضر در سری لپ تاپ های اپل در رتبه اول ، مک بوک پرو 15 اینچی با رزولوشن 2880 در 1800 و در رتبه دوم ، مک بوک پرو 13 اینچی با رزولوشن 2560 در 1600 ودر رتبه سوم ، مک بوک 12 اینچی با رزولوشن 2304 در 1440 پیکسل قرار گرفته است . اگر به دنبال کیفیت بالا در نمایشگر برند اپل میگردید پیشنهاد میکنم : مک بوک 15 اینچی و مک بوک 13 اینچی و در آخر مک بوک 12 اینچی 216 را حتما انتخاب کنید .
تفاوت لپ تاپ های اپل از نظر پورت و اتصالات : 
اگر به دنبال لپ تاپی در برند اپل هستید که میخواهید پرت های کاربردی و زیادی داشته باشد بهتر است سری مک بوک هارا فراموش کنید به دلیل اینکه در آنها از پورت های کمی استفاده شده است برای مثال : مک بوک 12 اینچی ، فقط دو پرت دارد پرت اول : پرت  USBC- Type  که تقریبا یک پورت همه کاره است و میتوانید با آن انتقال دیتا و انتقال ودیو ، انتقال برق انجام دهید .پرت دوم : پرت جک صدا 5.3 میلیمتری هدفون را دارد
در مک بوک ایر و مک بوک پرو از پورت های بیشتری استفاده شده است و مک بوک پرو از نظر تعداد پورت در رتبه اول قرار دارد و دلیل آن هم این هست که به دلیل اینکه مک بوک پرو را برای کار های حرفه ای طراحی کرده اند و ضخامت آن بیشتر از سری های دیگر است.
در مک بوک پرو از پورت های : پورت کارت حافظه ( SD پورت و شارژ مگ سیف ) + دو پورت ( تاندر بولت ) + دو پورت 0.3 USB + پورت HDMI  و در آخر پورت کارت خوان استفاده شده است .
در مک بوک ایر از پورت های : پورت مگ سیف ( پورت اتصال شارژر به مک بوک ایر ) + دو پورت 0.3 USB  + ( پورت هدفون و کارت خوان ) + کارت حافظه (  SD  و یک پورت تاندربولت ) استفاده شده است .
برای استفاده از پورت  USB  معمولی باید از یک تبدیل به US  معمولی معمولی استفاده کنید .
اگر به دنبال لپ تاپی از برند اپل هستید که میخواهید پورت های کاربردی و زیادی داشته باشد به شما پیشنهاد میکنم از بین مک بوک پرو 15 ، 13 یکی را انتخاب کنید و مدل 11 اینچی مک بوک ایر هم همه ی پورت هارا دارد جزء پورت کارتخوان

نظرات

علی اکبری پاسخ
8/12/1400

لپ تاپ های اپل دارای سه گروه مک بوک ،مک بوک ایر،مک بوک پرو می باشند

ندا امبری پاسخ
8/12/1400

مک بوک پرو عملکرد بالاترو بهتری ونمایشگر با کیفیتی را دارا است اما مک بوک ایر دارای عمر طولانی باتری می باشد.

مونا عزیزی پاسخ
8/12/1400

به نظرم اگر به دنبال لپ تاپی هستید که عمر باتری خوبی داشته باشد مک بوک ایر گزینه خوبی است .

علی اکبری پاسخ
8/12/1400

اگر به دنبال نمایشگر باکیفیت هستید حتما باید به رزولوشن ان دقت نمایید چون رزولوشن از پیکسل تشکیل شده وهرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشدنمایشگر با کیفیت تر است.

میترا نظری پاسخ
8/12/1400

فقط تنها معایب مک بوک این است که در ان از تعداد پورت کمی استفاده شده است

حسین پاسخ
8/12/1400

یکی دیگر از ویژگی های لپ تاپ اپل این است که دران گرافیک مجتمع وجوددارد وخبری از گرافیک مجزا نیست

نظر خود را اضافه کنید