آب خوردگی مک بوک و تعمیر آن در نمایندگی اپل کرج چهارده/تیر

بررسی نحوه تعمیر مک بوک آبخورده در نمایندگی مک بوک کرج

آب خوردگی مک بوک

یکی از مشکلاتی که می‌تواند برای کاربران لپ تاپ بسیار زیان بار واقع شود، آبخوردگی لپ تاپ است. تمامی لپ تاپ ها اعم از هر مدل و برندی به دلیل ساختار داخلی و حساسیت قطعات سخت افزاری در برابر مایعات، در این مورد بسیار آسیب پذیر هستند.
مک بوک ها نیز با توجه به اینکه انرژی مورد نیاز خود را از برق تامین می کنند، در برابر هر گونه مایعات آسیب پذیری فراوانی داشته و در صورت آب خوردگی دچار خرابی در بخش‌های مختلف خواهند شد.
البته شدت خرابی و موقعیت مکانی آن در لپ تاپ به میزان آب خوردگی و چگونگی نفوذ مایعات بستگی دارد. در چنین شرایطی دستگاه آب خورده باید توسط افراد متخصص و کاربلد در این حوزه مورد عیب یابی و بررسی قرار گرفته و طبق اصول استاندارد مورد ترمیم قرار گیرد.
بنابراین توصیه می شود در صورت آب خوردگی مک بوک خود، از هرگونه دستکاری سیستم و به ویژه باز و بست آن خودداری نمایید و تعمیر آن را در اسرع وقت به مراکز معتبر این حوزه از جمله نمایندگی مک بوک در کرج بسپارید.

خرابی های موجود پس از آب خوردگی مک بوک

همانطور که می دانید مک‌ بوک ها نیز مانند سایر برندهای لپ تاپ انرژی مورد نیاز خود را از برق شهری دریافت می کنند. از این رو در برابر آب خوردگی و نفوذ هر گونه مایعات بسیار آسیب پذیر می باشند.
پس بهتر است با اعمال مراقبت های مربوطه و نگهداری اصولی از مک بوک خود، از آب خوردگی و وقوع دیگر خرابی های محتمل در این دستگاه پیشگیری کنید.
نفوذ مایعات به داخل بدنه مک بوک و قطعات مختلف سخت افزاری از جمله باتری، مادربرد، کارت گرافیک، فن، کلیدها و دیگر اتصالات کیبورد، حافظه هارد، ال سی دی و هر چیزی که برای عملکرد صحیح خود نیازمند برق است را مورد آسیب و خرابی قرار می دهد.
ممکن است پس از آب خوردگی مک بوک خود، خاموش شدن صفحه نمایش، عدم عملکرد کیبورد و تاچ پد، پاک شدن اطلاعات داخل حافظه هارد و... را شاهد باشید.
بنابر این توصیه می شود با رعایت نکات مربوطه و نگهداری صحیح از مک بوک، تا حد ممکن از خرابی قطعات سخت افزاری پیشگیری کرده و با اقدامات مثبت در جهت مراقبت از آن، افزایش طول عمر آن را باعث شوید.

در صورت آب خوردگی مک بوک چه باید کرد؟

بهترین راه برای پیشگیری از بروز آسیب های مخرب پس از آب خوردگی مک بوک این است که این دستگاه را به دور از هر گونه مایعات نگهداری نمایید.
چراکه آب خوردگی حتی در صورت شدت کم نیز می‌تواند خرابی و آسیب دیدگی قطعات مختلف سخت افزاری را باعث شده و زیان های زیادی به بار آورد.
حتی در صورت نفوذ گسترده مایعات به بخش های حساس، احتمال از کار افتادگی مادر برد و اتصالات مهم وجود دارد که در این حالت باید قید مک را زد و از دستگاه دیگری برای انجام امور خود کمک گرفت.
در هر صورت آب خوردگی مخرب ترین آسیب ها را در لپ‌تاپ ایجاد می‌کند. اما می‌توان با رعایت نکات اصولی پس از بروز این اتفاق، میزان خرابی را تا حد زیادی کاهش داد و از گسترش آن پیشگیری نمود.
در ادامه مطلب اطلاعات مناسبی در مورد چگونگی عملکرد کاربر پس از آب خوردگی مک بوک خود در جهت کاهش میزان آسیب آن، توسط حرفه ای ترین کارشناسان نمایندگی مک بوک کرج شرح و برای کسب آگاهی شما کاربران انواع مدل های مک بوک ارائه داده شده است.

مراحل پیشگیری از گسترش آسیب پس از آب خوردگی مک بوک

1)چنانچه آب خوردگی مک بوک خود و نفوذ هر گونه مایعات به داخل آن را شاهد بودید، ابتدا باید در جهت پیشگیری از آسیب دیدگی اتصالات موجود، هر گونه لوازم جانبی را از آن جدا سازی کنید.
2)بهتر است تمامی مراحل به سرعت انجام شود تا از نفوذ مایعات به قسمت‌های دیگر مانع شوید. پس از آب خوردگی مک بوک خیلی سریع باتری آن را جدا کنید.
3)چنانچه حین کار با مک بوک یک لیوان آب و یا دیگر مایعات بر روی آن ریخته شود، توصیه کارشناسان این است که سریعاً دستگاه را خاموش کنید.
4)دیگر موردی که برای پیشگیری از گسترش آسیب ناشی از آب خوردگی مک‌بوک توصیه می‌شود، وارونه کردن این دستگاه است.
 بهتر است در این شرایط مک بوک را به صورت وارونه به سر و ته قرار دهید. برعکس کردن مک‌بوک آب خورده سبب می‌شود مایعات نفوذ پیدا کرده به دیگر بخش‌ها از جمله کیبورد وارد نشود.
5)پس از جداسازی تمامی اتصالات موجود و درآوردن باتری، باید لپ تاپ را به حالت وارونه برگردانید. سپس سریعا آن را به یکی از مراکز معتبر تعمیرات مک بوک بسپارید تا در جهت تعمیر اصولی آن اقدام شود.
توجه داشته باشید که در این شرایط اعمال سرعت عمل در رعایت نکات توصیه شده می تواند تاثیر زیادی در پیشگیری از گسترش آسیب داشته باشد. به همین علت بهتر است سریعاً اقدامات لازم را به درستی انجام داده و به مراکز معتبر تعمیرات، از جمله نمایندگی تعمیرات مک بوک در کرج مراجعه نمایید.

تعمیر مک بوک آبخورده در نمایندگی تعمیرات مک بوک کرج

نمایندگی اپل کرج، یک مرکز عالی و پیشرفته در حوزه تعمیرات انواع مدل های مک بوک می باشد. این مرکز با برخورداری از ابزارآلات تخصصی و دستگاه های پیشرفته می تواند بهترین خدمات نرم افزاری و سخت افزاری را به شما کاربران لپ تاپ های اپل در کرج ارائه نماید.
شما می توانید پس از آب خوردگی لپ تاپ اپل خود در جهت تعمیر بخش های آسیب دیده و ترمیم خرابی های موجود و همچنین جلوگیری از گسترش آسیب های ناشی از آب خوردگی، و سرایت آن به بخش های دیگر به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ اپل در کرج مراجعه کنید.
کارشناسان این مرکز با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار آلات مورد نیاز، به سرعت و به اصولی ترین روش های روز دنیا به تعمیر مک بوک معیوب و پیشگیری از گسترش خرابی آن می پردازند.

نظرات

ملیکا زارع پاسخ
8/12/1400

ابخوردگی لپ تاپ یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای همه کاربران پیش بیاید واسیب های زیان باری را به سیستم وارد نمایدچرا که هرقطعه الکترونیکی در برابر مایعات بسیار حساس است

میترا نظری پاسخ
8/12/1400

اب خوردگی مک بوک هم ممکن است باعث پاک شدن اطلاعات وهم خاموش شدن ناگهانی دستگاه وهم عدم عملکرد دستگاه وتاچ پد شود.

ملینا دهقان پاسخ
8/12/1400

اولین اقدام هنگام ابخوردگی مک بوک بهتر است تمام لوازم جانبی ان را جدا کنیم به خصوص باتری

مونا عزیزی پاسخ
8/12/1400

هنگام اب خوردگی مک بوک بهتر است حتما ان را وارونه کنیم واگر روشن است خاموش کنیم و اگر خاموش است به هیچ وجه ان را روشن نکنیم .

مهدی پاسخ
8/12/1400

به نظرتون اگر اب ریخت روی مک بوک سشوار گرفتن روی ان تاثیر داره ؟ممنون از مقاله خوبتون

نظر خود را اضافه کنید